Welcome, Guest. Please login or register. June 03, 2023, 07:30:39 EET 
Home | Help | Search | Calendar | Login | Register

+  VETURI Guildhouse.net's Message boards
|-+  The History: mostly inactive
| |-+  EVE Online (Moderators: Hemet, Viikinki, Cooron)
| | |-+  kone sano pox
« previous next »
Pages: 1 [2] Print
Author Topic: kone sano pox  (Read 11527 times)
Viikinki
Guildmember: Darkfall
moderator
writer of chronicles
*****

Karma: 0
Offline

Gender: Male
Posts: 11928


« Reply #15 on: January 15, 2007, 12:29:10 »

Quote
24 taitaa olla myös Foxin ohjelma ja kovaa propagandaa koko ajan. Kavereita kidutetaan ja se on ihan jees jos sillä esteään terrorismia ja tuttuja fraaseja kuulee kuten stay the course eli Bushin Irak-strategian perusfraasi.
Itseasias toi vitoskausi eioo ihan niin selkee. Tai sit katon sitä erilailla ku jenkit. Mut ainaki mun silmissä presidentti on jo heikko kyrpä. Bauer on rajatapaus, "pakko kun pakko", kyl sitä ymmärtää ja itse periaattees toimis varmaa samal taval vaik se onkin väärin. Mut niinhän se oikeestiki menee, lakeja rikotaan sitten kun on pakko.

Tosin joo, vähän liikaa hehkutetaan sitä miten ne jäbät on terroristei, pitäs laskea monta kertaa siin mainitaan sana terroristi:)

Mut toi vitoskausi tais muuttuu tylsäks tos puolvälin jälkeen ku näyttää ettei sielt isompia uhkia ole enää tulossa.

Mielenkiintosesti myös ne hehkuttaa niiden military nerve gasia joka on IHAN VITUN TEHOTONTA.
Logged
Noitatohtori
writer of chronicles
*****

Karma: 2
Offline

Posts: 3917


« Reply #16 on: January 15, 2007, 13:56:43 »

Mua hämää 24:ssa, että Los Angeleshan on ihan helvetin iso kaupunki. Kestää siis pari tuntia ajaa päästä päähän tms ja 24:ssa ne on aina 10 minuutin ajomatkan päässä ja tyypit tuntuu about teleporttailevan muutenkin koko ajan.

Joo itekkin tuon takia lopettanu sarjan kattomisen, ekan kauden katoin kokonaa ja nyt tuli subilta 4 kautta pari jaksoa katottua ja ihmeteltyä miks ne terroristit on aina siitä Bauerin tukikohdasta max 20 minuutin ajomatkan päässä.
Logged

Suolistaja Mora
Viikinki
Guildmember: Darkfall
moderator
writer of chronicles
*****

Karma: 0
Offline

Gender: Male
Posts: 11928


« Reply #17 on: January 15, 2007, 14:14:42 »

Luulis joo etne parin kauden jälkee ois oppinu iskee johki muualle jo, mut ei kun ei:)
Logged
Noitatohtori
writer of chronicles
*****

Karma: 2
Offline

Posts: 3917


« Reply #18 on: January 15, 2007, 14:34:00 »

Ja Bauerin naapurit ja tutut olis jo tajunnu muuttaa 1000km päähän siitä tyypistä,
Jack ei tiedä muuta kuin harmia.
Logged

Suolistaja Mora
Viikinki
Guildmember: Darkfall
moderator
writer of chronicles
*****

Karma: 0
Offline

Gender: Male
Posts: 11928


« Reply #19 on: January 15, 2007, 14:36:35 »

Joo se oli hyvä ku Jack 'katos' maan päältä nelos siisonin lopus.

Ei silti ees viittiny kaupunkia vaihtaa:)
Logged
Viikinki
Guildmember: Darkfall
moderator
writer of chronicles
*****

Karma: 0
Offline

Gender: Male
Posts: 11928


« Reply #20 on: January 23, 2007, 09:46:26 »

Kauheen säädön jälkeen luulen et mun kone on ehkä toimintakunnossa vaihteeks, ainakaan se eioo ilmotellu "Generic Host Process"-erroreita nyt pariin päivään. Kriittinen hetki on varmaan kun tänään pääsen kotiin että onko siellä virheilmoitus odottamassa ruudulla vai ei.

Mitäköhän kaikkea tein:

Pari eri virus skanneria ajoin läpi, ja kaks eri anti-adware softaa. Registry cleanerin. Katoin startupit manuaalisesti läpi ja poistelin sieltä ainakin yhden täysin oudon ja nimettömän kummallisuuden. Siivosin levyjä, asensin uudet näytönohjaimen ja emon äänikortin ajurit. Jonkun windows patchin asensin myös.

Hassua että jos ongelmat tuossa korjaantuivat niin en tiedä mikä ne korjasi. Paitsi että tiedän että virustorjunnat/adwarenpoistot eivät vikaa korjanneet. Ellei sitten tuo startupin siivous.

Noh, jos toimii niin varmaan piakkoni mua näkyis taas online:) Ei sil varmaan isoo merkitystä just nyt kenenkään elämälle mut kunhan ilmottelen. Tosin tää viikko on niin kiire opiskelujen ja muiden juttujen kaa et aika hiljasta et yli tunninparin mittasia sessioita ehtis vetää yli yhtä tai kahta... gnn. Ellei nyt ehkä viikonloppuna vähä ehtis!
Logged
Loranth
writer of chronicles
*****

Karma: -4
Offline

Gender: Male
Posts: 1736

Jumala


« Reply #21 on: January 23, 2007, 10:37:07 »

Koneet kuntoon ja peliin vaan! Itella jatkuu hiljaiselo taas torstaina viikon lomalle, sitten paiva toissa ja lauantaina sveitsiin ja siella viikko ja sit paasee kotiin niin joku fuken management team paattaa pitaa kokouksen singaporessa ja koko vidun viikko taas pilalla kaikenmaailman kissanristiaisissa ja muissa iltamissa.. Hmph!
Logged

Althen / Rift
Farthon / BatMUD
Aka. Felen, Zeoni, Tziel, Vazil
Warhammer, Shadowbane, AC2, Eve, WoW, EQ2, SWG, DAoC, AO, Lotro, etc - Retired
Pages: 1 [2] Print 
« previous next »
Jump to:  


Login with username, password and session length

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines